Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/www/cz/majdalenkyreality/www/index.php:1) in /home/www/cz/majdalenkyreality/www/src/auth.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/www/cz/majdalenkyreality/www/index.php:1) in /home/www/cz/majdalenkyreality/www/src/auth.php on line 2
Majdalenky Reality
VYHLEDÁVÁNÍ

Typ nabídky:

Typ objektu:
AKTUALITA

Od ledna se bude stavět podle přísnějších norem. Podle nařízení EU musí být rodinné domy energeticky šetrnější. A bude to dražší.

21. 10. 2019, 11:24

Plánujete stavbu rodinného domu? Příští rok pro vás bude přelomový. Stavebníci od 1. ledna musí splnit přísnější podmínky na energetickou spotřebu domu.


Zobrazit novinky
21. 10. 2019

Od ledna se bude stavět podle přísnějších norem. Podle nařízení EU musí být rodinné domy energeticky šetrnější. A bude to dražší.

Plánujete stavbu rodinného domu? Příští rok pro vás bude přelomový. Stavebníci od 1. ledna musí splnit přísnější podmínky na energetickou spotřebu domu.

16. 10. 2019

Kupujete nemovitost?

Osvobození od daně z nabytí nemovitých věcí neplatí vždy Podle § 7 zákonného opatření Senátu č. 340/2013 Sb, osvobozeno je první úplatné nabytí vlastnického práva, a to k pozemku nebo právu stavby, jejichž součástí je dokončená nebo užívaná stavba rodinného domu, k dokončené nebo užívané stavbě rodinného domu a k dokončené nebo užívané jednotce v bytovém domě, která nezahrnuje nebytový prostor jiný než garáž, sklep nebo komoru.

16. 10. 2019

Sazby hypoték prudce padají. Hypoteční trh však příliš neožívá

Hypotéky zlevnily i v září a zdá se, že tento trend bude pokračovat. Zatímco v lednu průměrná úroková sazba vystoupla na 3,00 procenta, v září úrokové sazby spadly na 2,47 procenta. Hypoteční trh však ani díky levnějším hypotékám příliš neožívá.

19. 09. 2019

Úvěr až za tři roky. Cenová mapa ukazuje, jak se v krajích šetří na byty

Přestože průměrná hrubá mzda v­ metropoli překročila 40 tisíc korun, na vlastní byt tam lidé šetří nejdéle z­ celého Česka. Pokud by se pár s touto mzdou nyní rozhodl ušetřit dost peněz, aby si mohl vzít hypotéku na třípokojový byt, úvěr na bydlení v novostavbě by mohl získat nejdříve za 4,5 roku.

26. 07. 2019

Drahé byty? V kurzu jsou mobilní domy

Ceny bytů a domů jsou v Česku rekordně vysoké. Stále více lidí, zejména mladých, se proto poohlíží po levnějších variantách, jako jsou montované a mobilní domy. Ty mobilní si lidé po získání souhlasu místního úřadu přistavují například na zahradě.

09. 07. 2019

Ministryně poradila obcím zvýšení daně z nemovitosti, plánují to málokde

Při nedávném setkání primátorů a starostů s ministryní financí Alenou Schillerovou si samosprávy stěžovaly na nedostatek peněz. Schillerová jim poradila, ať zvýší daň z nemovitosti, přesněji koeficient, z něhož se vypočítává. Novinku zavedli v Otrokovicích, kde nyní každý poplatník zaplatí dvojnásobek. Jinde to zvažují.

17. 06. 2019

Hypotéky už třetí měsíc zlevňují, vliv mají akční nabídky bank

Úrokové sazby hypoték dál padají směrem dolů, a to už třetí měsíc. Průměrná úroková sazba propadla z březnových 2,9 procenta na dubnových 2,85 procenta.

17. 04. 2019

Ceny hypoték prudce klesly, tlačí je dolů konkurence. Zájem roste

Jaro hypotékám svědčí. Hypoteční trh se odrazil ode dna a po slabých měsících nabírá opět druhý dech. Průměrná úroková sazba zažila největší meziměsíční propad od března roku 2015. Letos v březnu sazba poklesla z únorových 2,99 procenta na 2,9 procenta.

26. 03. 2019

Víte, co o vás ví úvěrový registr?

V úvěrovém registru jsou shromážděny informace o zákaznících finančních institucí, kteří mají problémy se splácením svých pohledávek, nebo jen pohledávky mají. Při podpisu úvěrové smlouvy si sice můžete svobodně vybrat, zda poskytnete souhlas se zařazením do registru, ovšem neposkytnete-li jej, může to být také poslední úvěr, který získáte. V Česku působí čtyři úvěrové registry V Centrálním registru úvěrů jsou obsaženy informace o úvěrových závazcích fyzických osob podnikatelů a právnických osob. V Bankovním registru klientských informací jsou data klientů finančních institucí. Další je Nebankovní registr klientských informací a posledním registrem je Solus. Ten obsahuje pouze negativní informace o spotřebitelích. Před žádostí kontrola Může se stát, že vyplníte se svým bankéřem spoustu dokladů, a nakonec úvěr nezískáte. Takovému zklamání můžete předejít, pokud si necháte udělat výpis svých dluhů či záznamů o dluzích po splatnosti. Jak na to Každý z registrů vám může vydat pouze vlastní výpis z registru. Chcete-li mít tedy komplexní přehled o vašich závazcích, měli byste požádat minimálně o dva výpisy, jeden z bankovního a druhý z nebankovního registru. O výpisy můžete požádat prostřednictvím portálu kolikmam.cz. Tam najdete potřebné formuláře, adresu klientského centra, kde můžete požádat o výpisy osobně, a mnoho dalších užitečných informací, jak postupovat. O výpis z registru fyzických osob Solus lze požádat jednak elektronicky, a to e-mailem, prostřednictvím zpoplatněné SMS zprávy nebo přes aplikaci v chytrém telefonu, a také písemně. Informace o těchto možnostech najdete na solus.cz. Kolik stojí výpisy z registrů? Výpisy z bankovního a nebankovního registru stojí od 100 do 300 Kč, podle toho, zda vám stačí on-line verze nebo chcete papírovou. Výpis z registru Solus stojí od 99 do 250 Kč. Mnoho těch, kteří chystají koupi domu či bytu na hypotéku, dobře vědí, co obnáší shromáždit veškerou dokumentaci potřebnou k jednání o hypotéčním úvěru. Je dobré začít hned v úvodu také s úvěrovými registry, aby po martyriu shánění dokumentů a potvrzení nedošlo na jednání v bance k nemilému překvapení.

26. 03. 2019

SJM, neboli společné jmění manželů, vzniká uzavřením manželství. Z hlediska vlastnictví nemovitosti však je třeba rozlišit, zda nemovitost vlastnil jeden z partnerů již před uzavřením manželství a jaký bude režim v manželství.

SJM má několik režimů: zákonný, smluvní a z rozhodnutí soudu. V zákonném režimu patří do společného jmění manželů majetek, který získá jeden nebo oba manželé po dobu trvání manželství, kromě věcí, které slouží k osobní potřebě, věcí nabytých darem nebo děděním, či jako náhradu nemajetkové újmy. Avšak součástí SJM se stává zisk, který z majetku jednoho z manželů plyne. Například manželka zdědila byt, který pronajímá. Příjem z pronájmu tedy patří do SJM.

26. 03. 2019

Úrokové sazby hypoték se vracejí pod 3 procenta

Na konci února jsme avizovali možné otočení trendu rostoucích sazeb hypoték. První banky začaly snižovat sazby a nyní se k nim přidávají další. V průběhu února zlevnilo své hypotéky 6 bank, mezi kterými nechyběly ani 3 největší poskytovatelé. Jak se budou vyvíjet sazby dál? V únoru pokračovalo snižování úrokových sazeb. Pro zlevnění hypoték se rozhodla Komerční banka, Hypoteční banka, Oberbank, Raiffeisenbank, mBank, Česká spořitelna a Wuestenrot hypoteční banka. Index GOFI 70 mapující napříč trhem průměrnou nabídkovou sazbu hypotečních úvěrů s LTV do 70 % klesl v průběhu února z lednových 3,06 % na 3,02 %. O 4 bps. klesl i index GOFI 80, jehož aktuální hodnota je jen o 3 setiny procentního bodu nad průměrem 70% hypoték a má hodnotu 3,05 %.

26. 03. 2019

Pozor na roční odečty tepla a vody, mohli byste zaplatit trojnásobek

Roční odečty tepla a vody začínají v bytových domech v listopadu a končí v lednu. Pokud uživatel bytu neumožní vstup pověřené firmě, může kvůli nové vyhlášce zaplatit za teplo a teplou vodu až trojnásobek. Ne vždy je jednoduché být přítomen právě v době, kdy se odečty provádějí. Když to nezvládnete ani v náhradním termínu, je nutné si domluvit další termín se správcem objektu nebo přímo s firmou, která má odečet na starosti. Třetí termín však už bývá zpoplatněný, a to zpravidla částkou od 150 do 350 korun. Pokud to přístroj v bytě umožňuje, lze zvolit i samoodečet. K němu je vhodné použít k tomu určený formulář s návodem, jak se která hodnota má správně odečíst. Formulář bývá ke stažení na webu firmy, která rozúčtování provádí. Obyvatelé domů, kde se přešlo k rádiové technologii měřicích přístrojů, už tento problém řešit nemusí.

24. 03. 2019

Dům podpíraný obřími postavami bude stát na pražské Invalidovně

Praha stále bojuje s nedostatkem nových a zajímavých staveb. Do tří let by se však jedna taková měla objevit v Praze 8.

12. 02. 2019

Tak vypadá krize v Praze. Byty budou nedostupné pro celou jednu generaci

Pražský přehřátý trh s byty se začal ochlazovat. Od roku 2017 poptávka po nových bytech klesá, developeři začínají čím dál víc sázet na nájemní bydlení i rekonstrukce. Neznamená to ale, že by vysoké ceny bytů začaly klesat.

10. 02. 2019

Staví se 30 tisíc bytů ročně. Nestačí to a ceny letí vzhůru

V Česku se v roce 2017 postavilo 28 569 bytů, jen v Praze jich přibylo téměř šest tisíc. Poptávce po bytech to ale nestačilo, ceny proto rychle rostly. Developeři v daném roce rozestavěli dalších 31 521 bytů, vyplývá z dat Českého statistického úřadu.

19. 12. 2018

Byty v ČR nadále zdražují. Co může otočit vývoj cen opačným směrem?

Cenový růst ovšem pokračoval i po zavedený nových pravidel ČNB, které začaly platit 1. 10. 2018. Jen za poslední měsíc (listopad–prosinec 2018) vzrostly ceny malých bytů kategorie 1+1 o 0,28 %, střední byty 2+1 jsou za poslední měsíc dražší o 2,55 % a velké byty podražily o 2,1 %.

19. 12. 2018

5 nejčastějších chyb při prodeji nemovitosti

Pokud se někdo rozhoduje pro prodej nemovitosti, tak ji většinou plánuje prodat za nejvyšší cenu, současně by byl zajisté rád, kdyby zvládl celou transakci co rychleji. Pokud jsou ovšem jednání ve spěchu, nemusí být všechna rozhodnutí správná. Není tedy dobré podceňovat některé kroky.

19. 12. 2018

Hypotéky stále zdražují. Sazby vystoupaly nad 3 procenta

Hypotéky se sazbou začínající dvojkou se pomalu stávají minulostí. V listopadu zachvátila hypoteční trh velká vlna zdražování. Až na výjimky rostly sazby ve všech bankách. Průměr nabídkových sazeb vzrostl o 2 desetiny procentního bodu a u nejčastěji poskytovaných úvěrů jsme již nad třemi procenty. Sazby se nad 3 procenta vracejí po 4 letech.

19. 07. 2018

Ceny elektřiny a plynu rostou. Co zvážit, abyste ušetřili a nenaletěli

Burzy energií hlásí trvalý nárůst cen elektřiny i plynu. Jenom v dubnu v maloodběru zemní plyn zdražil v průměru o jedenáct a elektřina o deset procent. Za růstem elektřiny stojí vyšší cena černého uhlí. Negativní vliv má také vzestup cen emisních povolenek a kurz koruny vůči euru.

21. 05. 2018

Zařizujeme

energetické štítky prodej a pronájem nemovitostí úvěry a hypotéky na bydlení odhady nemovitostí, ocenění pro dědická řízení pomáháme řešit exekuce a oddlužení nemovitostí

22. 05. 2015

Realitní trh je nejživější od finanční krize

Developeři podle odborníků oprašují dříve pozastavené projekty a mají hlad po nových akvizicích. Jsou přitom motivováni výrazným růstem poptávky zákazníků a výsledných prodejů. Pomáhá jim, že se kupující díky výhodným úrokovým sazbám hypoték rychleji rozhodují k nákupům nového bydlení. “Očekáváme, že se příznivé úrokové sazby u hypoték udrží po celý letošní rok a pravděpodobně i na začátku příštího roku. Sazby mezi jednotlivými bankami se však budou i nadále lišit. Impulsem k růstu sazeb může být připravovaný zákon o úvěrech pro spotřebitele, který přinese klientům větší flexibilitu a větší míru ochrany. Ta může být ale vykoupena vyšší cenou - tedy vyšší úrokovou sazbou,“ odhadl hypoteční expert Pavel Bultas ze společnosti HYPOASISTENT. Sazby podle něj už s největší pravděpodobností dále výrazně klesat nebudou, i když mírný pokles nebo růst vyloučit nelze. Čekat s nákupy se ale rozhodně nevyplatí, protože již dnes jsou úrokové sazby tak nízko, že nemá smysl spekulovat o dalším poklesu. Vzhledem k tomu, že ceny nemovitostí budou spíše růst než klesat, nevyplatí se s koupí čekat. Případný pokles sazeb růst cen určitě nevykompenzuje. Banky nejen ochotně poskytují úvěry na bydlení, ale také financují developerům výstavbu nových rezidenčních projektů. Problémem aktuálně není nedostatek financí, ale především regulace. Příprava nových projektů naráží na nestabilitu pravidel a jejich časté změny výrazně zvyšují nejistotu investorů. Důsledkem může být nedostatek připravených projektů a výrazně omezená výstavba v horizontu dvou až tří let.

22. 05. 2015

Nákup nemovitosti nese svá rizika, pozor na špatnou koupi

Nejčastější rizika: vlhkost, špatné rozvody, poškozená střecha a izolace, špatné řemeslné zpracování, nekvalitní protihluková izolace a nevhodné umístění bytu (v blízkosti strojovny výtahu, nad garážemi apod.)Rizikové může být okolí bytu či domu a sousedé

22. 05. 2015

http://www.kurzy.cz/dane-danova-priznani/dan-z-nemovitosti.htm

http://www.kurzy.cz/dane-danova-priznani/dan-z-nemovitosti.htm

22. 05. 2015

Vykupujeme rodinné domy, byty v osobním vlastnictví, chaty,

Vykupujeme rodinné domy, byty v osobním vlastnictví, chaty, chalupy, družstevní byty, komerční objekty a stavební pozemky výhradně na území České republiky.

20. 03. 2015

V centru Prahy vyroste bytový dům. Je příliš arogantní, tvrdí odpůrci

V proluce u kostela sv. Klimenta by měl vyrůst sedmipatrový bytový dům. Investor jím obestaví 150 let starý památný strom. Oznámení visí na úřední desce Prahy 1, jejíž odbor výstavby vydal pro stavbu územní rozhodnutí. Proti výstavbě vznikla petice.

11. 03. 2015

Písemnou výpověď z nájmu stačí od ledna vsunout pod dveře bytu

Nový občanský zákoník přináší řadu změn v oblasti nájmů. Od ledna se změní i varianty doručení výpovědí. Doručením se nově rozumí pouhé doručení do "sféry dispozice" adresáta. Tedy hození do schránky či podsunutí pod dveře bytu.

03. 02. 2015

Před dluhy se neschováte. Zjistěte si jejich výši, než bude pozdě

V České republice zaznamenávají dluhy občanů tři registry - Bankovní registr klientských informací (BRKI), Nebankovní registr klientských informací (NRKI) a Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům (SOLUS). Ve kterém z nich informace o své osobě najdete, záleží na tom, jaké společnosti dlužíte i na tom, zda jste v prodlení se splátkami.

11. 12. 2014

Chcete úvěr? Nenaleťte!

Potřebujete půjčit peníze a nevíte, kde si vzít nejvýhodnější úvěr? Nejlépe si vyberete s pomocí úvěrové kalkulačky, ale pozor, ne každá uvádí veškeré klíčové informace včetně možnosti odpuštění splátek. Musíte vybírat opravdu pečlivě!

28. 11. 2014

Plňte cíle EU již dnes, ať nejste za pár let nemile překvapeni

Hlavní fází tlaku na zlepšování tepelněizolačních vlastností obvodových konstrukcí jsme již prošli, tento trend však pokračuje. Evropská směrnice EPBD například určila cíl, aby se již od roku 2020 stavěly domy s potřebou energie blízkou nule. Zároveň stanovila nároky na snížení potřeby primární energie, tzn. energie zabudované v domech, a to o 20 %. Pokud tedy nechcete za několik let přistoupit k nutným dodatečným opatřením, uvažujte o vhodném stavebním materiálu již nyní!

05. 11. 2014

Životní pojistku kvůli novele není třeba rušit

Lidé, kteří mají uzavřenou životní pojistku, musejí být ve střehu. V posledních měsících se totiž vyrojili nepoctiví finanční poradci, kteří se snaží využít legislativních změn v daňovém zvýhodnění životního pojištění a klamavým způsobem vnucují lidem nové smlouvy. Klient však na tom může tratit i desítky tisíc korun.

13. 10. 2014

Povinné poměrové měřiče spotřeby tepla od 1.1.2015

Povinné poměrové měřiče spotřeby tepla od 1.1.2015

08. 08. 2014

Ke stavbě bude možná třeba jen jedno rozhodnutí

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) připravuje novelu stavebního zákona. Ten současný je podle ministerstva složitý a často neuchopitelný i pro odborníky. Hlavní změnou má být, že stavební úřad bude pro stavbu nového domu vydávat pouze jedno rozhodnutí.

21. 07. 2014

Podvodné e-maily s „exekučním příkazem“

Do e-mailových schránek v současnosti přichází podvodné e-maily. Tváří se jako exekuční příkaz a využívají jmen skutečných exekutorů a exekutorských úřadů. V žádném případě neotvírejte jejich přílohu. Obsahuje virus.

21. 07. 2014

Zájem o úvěry ze stavebního spoření klesá

Za prvních šest měsíců stavební spořitelny poskytly úvěry za 19,3 miliardy korun. Meziročně se jedná o 14procentní pokles.

06. 07. 2014

K bydlení se kupují zhruba dvě třetiny bytů

V Praze kupují lidé až šestnáct procent nových bytů, aby je mohli dále pronajímat. Podle ředitelů developerských společností je dalších jedenáct procent realizovaných nákupů čistě investičních.

23. 06. 2014

Mladí chtějí velké vily se zahradou

Mladí lidé do 30 let, kteří přemýšlí o vlastním bydlení, chtějí velké funkcionalistické vily se zahradou a bazénem či loftové byty s terasou. Reálný příjem však mladým na splnění těchto snů nestačí

15. 06. 2014

Omezování hypoték

Britská centrální banka dostane od vlády v zájmu zachování finanční stability pravomoc bránit úvěrovým institucím v poskytování hypoték, které jsou příliš vysoké v poměru k příjmu dlužníka nebo k hodnotě kupované nemovitosti.

06. 06. 2014

Developeři: Chceme osvědčené stavební firmy

Pro developery připravující v Česku k prodeji či pronájmu průmyslové haly a logistická centra jsou při výběru stavební firmy, která bude jejich stavbu realizovat, nejdůležitější předchozí zkušenosti s realizační firmou a její dobré reference.

06. 06. 2014

Na Slovensku prudce roste výstavba nových bytů

Slovensko letos zaznamenalo výrazné oživení výstavby nových bytů, která se propadla po propuknutí globální ekonomické krize. Navzdory lepším výsledkům se bytová výstavba v zemi na předkrizovou úroveň ještě nevrátila

25. 05. 2014

Nákupní centra na dosah nejsou ideálním řešením

Bydlet ve svém a navíc v novém je fajn. Ovšem až do chvíle, než člověk zjistí, že to je vše, co může dělat – bydlet. Špatná občanská vybavenost „pohřbila“ kdysi populární satelity a nyní chybí dostatečné zázemí i mnoha velkým projektům uvnitř měst.

 
Naposledy přidané nemovitosti
OV 4+kk ulice Majdalenky, Lesná

OV 4+kk ulice Majdalenky, Lesná

Prodej 4+kk
Nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví o velikosti 4+kk, Brno, Lesná, ulice Majdalenky, cihla, 3. NP, výtah. Celková plocha cca 92m2 + terasa 9cca m2, terasa. Byt po kompletní rekonst...
6 650 000 Kč
Prodej rodinného domu  LETONICE - REZERVACE

Prodej rodinného domu LETONICE - REZERVACE

Prodej 2+kk
Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme rodinný dům o velikosti 2+kk, v obci Letonice, okr. Vyškov. Celková plocha pozemku včetně malé zahrádky, dvora a hospodářských přístavků...
900 000 Kč
Rezervace- Prodej bytu OV 1+kk ulice Moldavská, Brno

Rezervace- Prodej bytu OV 1+kk ulice Moldavská, Brno

Prodej 1+kk
Nabízíme k prodeji byt v osobním vlastnictví o velikosti 1+kk, Brno, Bohunice, ulice Moldavská, 6. NP s výtahem, prostorná lodžie, po celkové rekonstrukci. Celková plocha bytu činí 34 m...
2 390 000 Kč
Prodej stavebního pozemku obec Zaječí

Prodej stavebního pozemku obec Zaječí

Prodej
Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme prodej pozemku pro výstavbu stavbu RD v obci Zaječí, okr. Břeclav. Celková plocha 3347m2, šíře pozemku cca 130 m, hloubka pozemku cca 25. IS, ...
790 000 Kč
Prodej zavedené RESTAURACE ZNOJMO  MUDr.Jana Jánského

Prodej zavedené RESTAURACE ZNOJMO MUDr.Jana Jánského

Prodej
Exkluzivně nabízíme prodej objektu s dlouholetou prestiží.Restaurace je po zdařilé celkové rekonstrukci a nabízí nám vyhledávané místo jak k rodinným oslavám, akcím.Vlastní parkov...
15 900 000 Kč
NOVINKA-Penzion

NOVINKA-Penzion

Prodej Větší
Bude dodáno...
16 800 000 Kč
REZERVACE OV 2+1 CIHLA Královo Pole

REZERVACE OV 2+1 CIHLA Královo Pole

Prodej 2+1
Byt v osobním vlastnictví o velikosti 2+1, Brno, Královo Pole, ulice Svatopluka Čecha, cihla, 2 poschodí s výtahem. Celková plocha 55m2 a balkon, k bytu náleží sklepní box. Dům je po c...
2 700 000 Kč
OV 4+1 Majdalenky, terasa REZERVACE

OV 4+1 Majdalenky, terasa REZERVACE

Prodej 4+1
Prodej novostavby bytu v osobním vlastnictví o velikosti 4+1 s terasou, Brno, Lesná, ulice Majdalenky, cihla, 1poschodí výtah, celková plocha bytu 116m2 + terasa 61m2 a sklep 3m2 v domě. By...
5 000 000 Kč
Prodej rodinného domu Letonice - Rezervace

Prodej rodinného domu Letonice - Rezervace

Prodej 5+1
Prodeji rohového rodinného domu o dispozici 5+kk + pracovna v obci Letonice nedaleko obce Slavkov, okr. Vyškov. Jedná se o rodinný dům po rekonstrukci se zahradou, uzavřeným dvorem s poseze...
5 000 000 Kč