Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/www/cz/majdalenkyreality/www/index.php:1) in /home/www/cz/majdalenkyreality/www/src/auth.php on line 2

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/www/cz/majdalenkyreality/www/index.php:1) in /home/www/cz/majdalenkyreality/www/src/auth.php on line 2
Majdalenky Reality
VYHLEDÁVÁNÍ

Typ nabídky:

Typ objektu:
AKTUALITA

Ceny elektřiny a plynu rostou. Co zvážit, abyste ušetřili a nenaletěli

19. 07. 2018, 09:59

Burzy energií hlásí trvalý nárůst cen elektřiny i plynu. Jenom v dubnu v maloodběru zemní plyn zdražil v průměru o jedenáct a elektřina o deset procent. Za růstem elektřiny stojí vyšší cena černého uhlí. Negativní vliv má také vzestup cen emisních povolenek a kurz koruny vůči euru.


Zobrazit novinky
19. 07. 2018

Ceny elektřiny a plynu rostou. Co zvážit, abyste ušetřili a nenaletěli

Burzy energií hlásí trvalý nárůst cen elektřiny i plynu. Jenom v dubnu v maloodběru zemní plyn zdražil v průměru o jedenáct a elektřina o deset procent. Za růstem elektřiny stojí vyšší cena černého uhlí. Negativní vliv má také vzestup cen emisních povolenek a kurz koruny vůči euru.

21. 05. 2018

Zařizujeme

energetické štítky prodej a pronájem nemovitostí úvěry a hypotéky na bydlení odhady nemovitostí, ocenění pro dědická řízení pomáháme řešit exekuce a oddlužení nemovitostí

22. 05. 2015

Realitní trh je nejživější od finanční krize

Developeři podle odborníků oprašují dříve pozastavené projekty a mají hlad po nových akvizicích. Jsou přitom motivováni výrazným růstem poptávky zákazníků a výsledných prodejů. Pomáhá jim, že se kupující díky výhodným úrokovým sazbám hypoték rychleji rozhodují k nákupům nového bydlení. “Očekáváme, že se příznivé úrokové sazby u hypoték udrží po celý letošní rok a pravděpodobně i na začátku příštího roku. Sazby mezi jednotlivými bankami se však budou i nadále lišit. Impulsem k růstu sazeb může být připravovaný zákon o úvěrech pro spotřebitele, který přinese klientům větší flexibilitu a větší míru ochrany. Ta může být ale vykoupena vyšší cenou - tedy vyšší úrokovou sazbou,“ odhadl hypoteční expert Pavel Bultas ze společnosti HYPOASISTENT. Sazby podle něj už s největší pravděpodobností dále výrazně klesat nebudou, i když mírný pokles nebo růst vyloučit nelze. Čekat s nákupy se ale rozhodně nevyplatí, protože již dnes jsou úrokové sazby tak nízko, že nemá smysl spekulovat o dalším poklesu. Vzhledem k tomu, že ceny nemovitostí budou spíše růst než klesat, nevyplatí se s koupí čekat. Případný pokles sazeb růst cen určitě nevykompenzuje. Banky nejen ochotně poskytují úvěry na bydlení, ale také financují developerům výstavbu nových rezidenčních projektů. Problémem aktuálně není nedostatek financí, ale především regulace. Příprava nových projektů naráží na nestabilitu pravidel a jejich časté změny výrazně zvyšují nejistotu investorů. Důsledkem může být nedostatek připravených projektů a výrazně omezená výstavba v horizontu dvou až tří let.

22. 05. 2015

Nákup nemovitosti nese svá rizika, pozor na špatnou koupi

Nejčastější rizika: vlhkost, špatné rozvody, poškozená střecha a izolace, špatné řemeslné zpracování, nekvalitní protihluková izolace a nevhodné umístění bytu (v blízkosti strojovny výtahu, nad garážemi apod.)Rizikové může být okolí bytu či domu a sousedé

22. 05. 2015

http://www.kurzy.cz/dane-danova-priznani/dan-z-nemovitosti.htm

http://www.kurzy.cz/dane-danova-priznani/dan-z-nemovitosti.htm

22. 05. 2015

Vykupujeme rodinné domy, byty v osobním vlastnictví, chaty,

Vykupujeme rodinné domy, byty v osobním vlastnictví, chaty, chalupy, družstevní byty, komerční objekty a stavební pozemky výhradně na území České republiky.

20. 03. 2015

V centru Prahy vyroste bytový dům. Je příliš arogantní, tvrdí odpůrci

V proluce u kostela sv. Klimenta by měl vyrůst sedmipatrový bytový dům. Investor jím obestaví 150 let starý památný strom. Oznámení visí na úřední desce Prahy 1, jejíž odbor výstavby vydal pro stavbu územní rozhodnutí. Proti výstavbě vznikla petice.

11. 03. 2015

Písemnou výpověď z nájmu stačí od ledna vsunout pod dveře bytu

Nový občanský zákoník přináší řadu změn v oblasti nájmů. Od ledna se změní i varianty doručení výpovědí. Doručením se nově rozumí pouhé doručení do "sféry dispozice" adresáta. Tedy hození do schránky či podsunutí pod dveře bytu.

03. 02. 2015

Před dluhy se neschováte. Zjistěte si jejich výši, než bude pozdě

V České republice zaznamenávají dluhy občanů tři registry - Bankovní registr klientských informací (BRKI), Nebankovní registr klientských informací (NRKI) a Sdružení na ochranu leasingu a úvěrů spotřebitelům (SOLUS). Ve kterém z nich informace o své osobě najdete, záleží na tom, jaké společnosti dlužíte i na tom, zda jste v prodlení se splátkami.

11. 12. 2014

Chcete úvěr? Nenaleťte!

Potřebujete půjčit peníze a nevíte, kde si vzít nejvýhodnější úvěr? Nejlépe si vyberete s pomocí úvěrové kalkulačky, ale pozor, ne každá uvádí veškeré klíčové informace včetně možnosti odpuštění splátek. Musíte vybírat opravdu pečlivě!

28. 11. 2014

Plňte cíle EU již dnes, ať nejste za pár let nemile překvapeni

Hlavní fází tlaku na zlepšování tepelněizolačních vlastností obvodových konstrukcí jsme již prošli, tento trend však pokračuje. Evropská směrnice EPBD například určila cíl, aby se již od roku 2020 stavěly domy s potřebou energie blízkou nule. Zároveň stanovila nároky na snížení potřeby primární energie, tzn. energie zabudované v domech, a to o 20 %. Pokud tedy nechcete za několik let přistoupit k nutným dodatečným opatřením, uvažujte o vhodném stavebním materiálu již nyní!

05. 11. 2014

Životní pojistku kvůli novele není třeba rušit

Lidé, kteří mají uzavřenou životní pojistku, musejí být ve střehu. V posledních měsících se totiž vyrojili nepoctiví finanční poradci, kteří se snaží využít legislativních změn v daňovém zvýhodnění životního pojištění a klamavým způsobem vnucují lidem nové smlouvy. Klient však na tom může tratit i desítky tisíc korun.

13. 10. 2014

Povinné poměrové měřiče spotřeby tepla od 1.1.2015

Povinné poměrové měřiče spotřeby tepla od 1.1.2015

08. 08. 2014

Ke stavbě bude možná třeba jen jedno rozhodnutí

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) připravuje novelu stavebního zákona. Ten současný je podle ministerstva složitý a často neuchopitelný i pro odborníky. Hlavní změnou má být, že stavební úřad bude pro stavbu nového domu vydávat pouze jedno rozhodnutí.

21. 07. 2014

Podvodné e-maily s „exekučním příkazem“

Do e-mailových schránek v současnosti přichází podvodné e-maily. Tváří se jako exekuční příkaz a využívají jmen skutečných exekutorů a exekutorských úřadů. V žádném případě neotvírejte jejich přílohu. Obsahuje virus.

21. 07. 2014

Zájem o úvěry ze stavebního spoření klesá

Za prvních šest měsíců stavební spořitelny poskytly úvěry za 19,3 miliardy korun. Meziročně se jedná o 14procentní pokles.

06. 07. 2014

K bydlení se kupují zhruba dvě třetiny bytů

V Praze kupují lidé až šestnáct procent nových bytů, aby je mohli dále pronajímat. Podle ředitelů developerských společností je dalších jedenáct procent realizovaných nákupů čistě investičních.

23. 06. 2014

Mladí chtějí velké vily se zahradou

Mladí lidé do 30 let, kteří přemýšlí o vlastním bydlení, chtějí velké funkcionalistické vily se zahradou a bazénem či loftové byty s terasou. Reálný příjem však mladým na splnění těchto snů nestačí

15. 06. 2014

Omezování hypoték

Britská centrální banka dostane od vlády v zájmu zachování finanční stability pravomoc bránit úvěrovým institucím v poskytování hypoték, které jsou příliš vysoké v poměru k příjmu dlužníka nebo k hodnotě kupované nemovitosti.

06. 06. 2014

Developeři: Chceme osvědčené stavební firmy

Pro developery připravující v Česku k prodeji či pronájmu průmyslové haly a logistická centra jsou při výběru stavební firmy, která bude jejich stavbu realizovat, nejdůležitější předchozí zkušenosti s realizační firmou a její dobré reference.

06. 06. 2014

Na Slovensku prudce roste výstavba nových bytů

Slovensko letos zaznamenalo výrazné oživení výstavby nových bytů, která se propadla po propuknutí globální ekonomické krize. Navzdory lepším výsledkům se bytová výstavba v zemi na předkrizovou úroveň ještě nevrátila

25. 05. 2014

Nákupní centra na dosah nejsou ideálním řešením

Bydlet ve svém a navíc v novém je fajn. Ovšem až do chvíle, než člověk zjistí, že to je vše, co může dělat – bydlet. Špatná občanská vybavenost „pohřbila“ kdysi populární satelity a nyní chybí dostatečné zázemí i mnoha velkým projektům uvnitř měst.

09. 05. 2014

Prodej nebo pronájem: co je výhodnější?

Pravidlo, kterého je dobré se držet, zní: pronájem bytu (či domu) se vyplatí tehdy, pokud je roční výnos alespoň pět procent. To v praxi znamená, že byste měli z bytu ročně získat alespoň pět, ale lépe osm procent z jeho tržní hodnoty. Pokud máte například byt, jehož hodnota se odhaduje na jeden a půl milionu korun, měli byste ročně utržit 75 až 120 tisíc korun. To znamená pronajmout ho měsíčně za sedm až jedenáct tisíc korun, pokud se počítá i s nějakými provozními náklady. Platí však, že lepší je dlouhodobý pronájem za o něco nižší cenu, než krátkodobý za vyšší, protože často se střídající nájemníci jsou většinou zdrojem dalších výdajů, navíc je to časově náročnější.

02. 05. 2014

Hypotečnímu trhu se stále daří

S koncem roku 2013 se mnozí odborníci domnívali, že rekordní rok skončil. Opak je pravdou. Už třetí měsíc roku 2014 přinesl novou rekordně nízkou průměrnou úrokovou sazbu u hypotečních úvěrů.

17. 04. 2014

Úrokové sazby klesly pod své dno

Někteří odborníci ani nečekali, že úrokové sazby u hypoték znovu tolik poklesnou, i když sazby se ke svému novému rekordu plíživě blížily. Nezbývá tedy nic jiného, než napsat, že sazby klesly pod své dno.

30. 01. 2014

Průkaz energetické náročnosti budovy – PENB

Povinnost mít k prodeji nemovitosti zpracovaný Průkaz energetické náročnosti budov (zkráceně PENB, nesprávně někdy „energetický štítek“) platí od ledna roku 2013 a stanovuje jej novela zákona o hospodaření energií č. 406/2000 Sb.

30. 12. 2013

Češi platí nadprůměrnou daň z převodu nemovitosti, Slováci žádnou

Daň z převodu, kterou platí každý, kdo prodává dům či byt, je podle mnohých nesmyslná a zbytečně prodražuje nemovitost. Na Slovensku ji zrušili a mají pokoj.

30. 12. 2013

Daň z převodu nemovitostí

Aktuální daň z převodu nemovitostí vystřídá daň z nabytí nemovitých věcí. Novinkou je zrušení osvobození od daně u nemovitých vkladů u nemovitostí, které budou vkládány do základního kapitálu firem a u nepoužívaných staveb. Sazba daně zůstává na čtyřech procentech a také poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí zůstává prodávající. Nově se však strany mohou smluvně dohodnout, že poplatníkem bude nabyvatel (kupující). Dříve zastával kupující striktně pozici ručitele, na kterého se finanční úřad obracel v případě, když prodávající daň nezaplatil, nyní si může kupující tento závazek sjednat přímo na sebe a nespoléhat na cizí osobu. Změní se způsob stanovení základu daně, který vychází z takzvané nabývací hodnoty. U převážné většiny kupních či směnných smluv se nabývací hodnota stanoví porovnáním sjednané (kupní) ceny a srovnávací daňové hodnoty. Vyšší z nich je nabývací hodnotou, ze které se vypočítává daň. Od základu daně si budete moci nově odečíst náklady na pořízení znaleckého posudku. Ten však nebude povinný vždy, například u převodu staveb určených pro bydlení a rekreaci. Pak se základ pro daň stanoví jako tři čtvrtiny ceny, která je v daném místě obvyklá.

28. 11. 2013

DAŇ Z PŘEVODU NEMOVITOSTI. BUDE PLATIT PRODÁVAJÍCÍ!

Chystáte se prodat nemovitost? Pak nesmíte zapomenout na daň z převodu nemovitosti. Jak jsme vás již informovali, v roce 2014 měl tuto povinnost mít kupující. Senát však na začátku října tohoto roku zamítl zákon, který měl tuto povinnost na kupujícího přenést. Jak to tedy bude? Zákon se díky zamítnutí vrací do rozpuštěné Sněmovny. Je tedy jasné, že do konce roku už se nestihne znovu projednat. V roce 2014 se tedy nakonec na současných podmínkách nic nezmění, jak jsme vás informovali na začátku tohoto roku, a stejná zůstane i výše daně, tedy 4 procenta. Čeho se daň z převodu nemovitosti týká? Daň z převodu nemovitosti se podle zákona týká staveb a pozemků, které byly úplatně převedeny, nebo u nich došlo k převodu vlastnictví z jedné osoby na druhou. V případě výměny nemovitosti mezi majiteli je tato transakce považována za jeden převod a daň se týká nemovitosti, u které je základ daně vyšší. Tímto základem je myšlena prodejní či odhadní cena nemovitosti. Daň tedy doposud platil prodávající, a tak to také zůstává. V případě, že tak jako prodávající neučiníte, stát se obrátí na kupujícího, který dle zákona je ručitelem této transakce. Všechno by proto mělo být ujednáno předem a zakotveno ve smlouvě. Jako kupující se můžete naopak pojistit např. smluvní sankcí původního majitele nemovitosti. Doporučujeme variantu složení této části ve výši daně u notáře. Zde mohou být uložené až do doby, kdy má být daň zaplacena. Daňové přiznání přitom musí být podáno v termínu nejpozději do třetího měsíce následujícího po zápisu do katastru nemovitostí.

18. 11. 2013

Vláda schválila Novou zelenou úsporám

Vláda schválila program Nová zelená úsporám, který byl měl do roku 2020 poskytnout dotace v celkové odhadované výši 27 miliard korun. Plynule tak naváže na stejnojmenný program, jenž začal letos v srpnu.

18. 11. 2013

Byty a domy na Slovensku zlevnily

Ceny bytů a domů na Slovensku letos pokračují v poklesu a ve 3. čtvrtletí se dostaly na šestileté minimum. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila slovenská centrální banka.

18. 11. 2013

Brněnská radnice prodává bývalé kino Čas

Brněnská radnice prodává budovu bývalého kina Čas v Nádražní ulici za nejméně osm milionů korun. V kině se nepromítá už několik desítek let, podle dostupných informací fungovalo od roku 1947 do roku 1981.

18. 11. 2013

Ceny nemovitostí stagnovaly, pozemky mírně rostou

Během třetího čtvrtletí ceny nemovitostí nezaznamenaly žádné velké změny. Podle HB Indexu Hypoteční banky ceny bytů a rodinných domků zaznamenaly růst o 0,2 procentního bodu a ceny pozemků pokračovaly v pozvolném setrvalém růstu, tentokrát o 0,9 pcb.

30. 10. 2013

Proč (ne)kupovat družstevní byt

Úrokové sazby u hypoték jsou stále celkem nízko a ceny nemovitostí jsou také příznivé. Zvlášť, když v nabídkách realitních kanceláří narazíte na družstevní byt.Velkou výhodou družstevního bytu je nízká cena, ale nezapomeňte do výsledné částky započítat nesplacenou anuitu. Ta může činit i několik set tisíc korun. Pokud je však anuita splacená a družstvo souhlasí s prodejem bytu do osobního vlastnictví během jednoho roku, může se jednat o velice výhodnou koupi. Na takový byt vám totiž některé banky půjčí, aniž byste museli ručit jinou nemovitostí. Velkou výhodou je, že v případě prodeje družstevního bytu (podílového členství) prodávající neplatí žádnou daň z převodu nemovitosti, popřípadě daň z příjmu. Toto je v porovnání s koupí bytu v osobním vlastnictví velká úspora.

21. 10. 2013

Češi kupují menší byty - na pronájem

Češi letos více kupují menší byty, které chtějí dále pronajímat. Tomuto typu investic napomáhají stále velmi nízké úroky u hypotečních úvěrů. Podle ČTK to vyplývá ze zkušeností zástupců realitních kanceláří.

21. 10. 2013

Realitních transakcí přibylo

Na realitním trhu střední a východní Evropy se v prvním pololetí uskutečnily transakce za 4,5 miliardy eur (zhruba 115 miliard korun), což je meziroční růst o 60 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti KPMG CEE Property Lending Barometer 2013.

21. 10. 2013

Letos se v Praze prodalo 3564 nových bytů

Developeři ve třetím čtvrtletí v Praze prodali 1154 nových bytů. Od ledna se prodalo celkem 3564 nových bytů, což je meziročně o 759 více. Počet volných bytů v nabídce vzrostl na 6120.

18. 09. 2013

Kdo bude platit daň z nabytí nemovitosti?

Senát zamítl zákon o dani z nabytí nemovitostí, kterou měl nově platit kupující místo prodávajícího. Norma měla také návaznost na nový občanský zákoník, což vláda bude muset zřejmě řešit zákonným opatřením.

18. 09. 2013

Financování družstevních bytů

Klíčová otázka, na kterou se zaměřuje většina zájemců o koupi bytu, je samotné její financování. Za pozornost stojí financování družstevních bytů, protože je zde určitá návaznost na pokles cen na lokálním trhu.

18. 09. 2013

Podmínky zůstanou zachovány

Podmínky pro převody družstevních bytů a skupinových rodinných domů z vlastnictví bytových družstev, která vznikla před rokem 1992, budou zachovány novým zákonem.

 
Naposledy přidané nemovitosti
Pronájem kancelářské plochy Bohunice

Pronájem kancelářské plochy Bohunice

Pronájem
Kancelářské plochy sestávající z 5 samostatných kanceláří v Brně Bohunicích.Místnosti 011 a 010 jsou vybaveny nábytkem, ostatní bez vybavení. Na obou patrech k dispozici společná ...
2 500 Kč
Pronájem nebytového prostoru Majdalenky CP 9m2

Pronájem nebytového prostoru Majdalenky CP 9m2

Pronájem
Pronájem zařízené samostatné místnosti pro kosmetiku,masáže, tetování, v zavedeném kadeřnickém studiu Brno Lesná s velkou klientelou. Volné ihned. Místnost má vzduchotechniku, umyv...
5 000 Kč
REZERVACE OV 1+kk Lesná ORION ulice Majdalenky

REZERVACE OV 1+kk Lesná ORION ulice Majdalenky

Prodej 1+kk
Ve výhradním zastoupení majitele nabízíme k prodeji novostavbu bytu v osobním vlastnictví o velikosti 1+kk, Brno, Lesná, ulice Majdalenky (bytový komplex Orion) s venkovním parkovacím st...
2 650 000 Kč
Dvougenerační RD ,bazén,Blažovice REZERVACE

Dvougenerační RD ,bazén,Blažovice REZERVACE

Prodej 7+kk
Exkluzivně nabízíme k prodeji luxusní rodinný dům po kompletní nákladné rekonstrukci v obci Blažovice.Jedná se o rodinný dům po rekonstrukci s celodenně prosluněnou okrasnou zahradou...
7 990 000 Kč
OV 2+kk NOVOSTAVBA Lesná , Majdalenky REZERVACE

OV 2+kk NOVOSTAVBA Lesná , Majdalenky REZERVACE

Prodej 2+kk
Luxusní byt 2+kk v bytovém komplexu Orion.Celková výměra podlahové plochy spolu s příslušenstvím je 65,37 m2. Byt se nachází ve 4.NP, situovaný je na jih a západ.Dispozice bytu je vst...
3 500 000 Kč
OV 2+KK ulice Dusíkova , Lesná REZERVACE

OV 2+KK ulice Dusíkova , Lesná REZERVACE

Prodej 2+kk
Byt v osobním vlastnictví o velikosti 2+kk, Brno, Lesná, ulice Dusíkova s velkou terasou cca 120m2, parkovacím stáním v domě a sklepem, 2.NP/8, s výtahem.Celková plocha bytu cca 70m2,celk...
4 000 000 Kč